kompaktowe węzły cieplne

Węzeł cieplny dwufunkcyjny

Wśród wszystkich oferowanych przez nas rozwiązań to właśnie węzeł cieplny dwufunkcyjny c.o. + c.w.u., jest najczęściej wybieranym wariantem przez klientów. Gwarantuje on komfort użytkowania i bezpieczeństwo w dostępie do ogrzewania i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Wielkość węzłów dopasowywana jest do określonych w dokumentacji projektowej warunków i indywidualnych potrzeb, co przekłada się na optymalizację całego systemu ogrzewania.

Dlaczego warto inwestować w węzły dwufunkcyjne?

Dwufunkcyjność oferowanych systemów umożliwia, w okresie zimowym, jednoczesne korzystanie z opcji ogrzewania budynku, jak i przygotowania ciepłej wody użytkowej. Natomiast w okresie letnim takie rozwiązanie pozwala na korzystanie tylko z funkcji przygotowania ciepłej wody użytkowej. Układ węzła dwufunkcyjnego złożony jest zazwyczaj z dwóch rodzajów wymienników płytowych, w których następuje przygotowanie czynnika grzewczego dla instalacji centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

Dla posiadaczy dwufunkcyjnych węzłów cieplnych oznacza to przede wszystkim ogromną wygodę, w zależności od potrzeb użytkowników. To nowoczesne rozwiązanie sprawdza się zarówno w domach jednorodzinnych, jak i w budynkach wielorodzinnych, w których największy nacisk kładziony jest na obniżenie kosztów związanych z inwestycją.

Średnia ocena 5 / 5. Liczba głosów: 7